Створено першу загальноєвропейську «гарячу лінію» для українських заробітчан

zarobitchany-banner17 серпня 2009 року

Сьогодні, 17 серпня 2009 року, розпочинає роботу перша загальноєвропейська «гаряча лінія» для українських заробітчан. Відтепер кожен українець, який знаходиться  за кордоном, зможе  зателефонувати  на визначений місцевий номер у країні свого перебування та  отримати від спеціального кол-центру в Україні  безкоштовну консультацію з питань трудової міграції, кризових ситуацій та цільових програм допомоги заробітчанам за кордоном.

Нова «гаряча лінія» матиме місцеві номери у дев’яти країнах Європи, де за статистикою працює найбільша кількість українських заробітчан: Польщі, Чехії, Росії, Угорщині, Греції, Португалії, Німеччині, Італії та Іспанії.  Консультації  можна буде також отримати через сайт проекту ZAROBITCHАNY.ORG  або через єдиний безкоштовний номер в  Україні 8-800-503-14-80.

«Для отримання допомоги з батьківщини українцям відтепер не потрібно платити за міжнародні дзвінки. «Гаряча лінія» не лише  консультуватиме щодо юридичних  питань, але й  надаватиме інформацію стосовно  інших програм цільової допомоги українським заробітчанам», – говорить виконавчий директор Фонду «Нові традиції» Олексій Сивак,- «Крім того, наш проект не спрямований на підтримку жодної політичної сили і не є передвиборчою акцією, а тому буде активно розвиватися незалежно від політичної ситуації як до, так і після Нового року».

«Гаряча лінія» починає свою роботу одночасно із всеукраїнською кампанією соціальної реклами «Допомога там, де ти!».  Кампанія, яка  рекламуватиме послуги безкоштовної «гарячої лінії», є також спрямованою  на подолання негативного  ставлення  суспільства до заробітчанства як соціального явища.  «Працюючи за кордоном та інвестуючи зароблені гроші в українську економіку, заробітчани створюють вагому частку національного добробуту. Їхній внесок треба поважати і  сприяти  поверненню трудових мігрантів на батьківщину», – наголошує Олексій Сивак.

За словами керівників проекту, причиною започаткування ZAROBITCHANY.ORG стала недостатня обізнаність громадян України, які  виїжджають на заробітки за кордон, про  свої права та юридичний статус  у країні перебування.  Основними проблемними моментами є правильне оформлення в’їзних документів, захист своїх економічних прав та отримання належного  соціального  захисту у країнах перебування. Результатом цього стають часті порушення норм імміграційного законодавства, велика кількість кримінальних справ, порушених проти українців, та численні депортації.

Проект «Заробітчани» здійснюється під егідою благодійного фонду «Нові традиції» з квітня 2009 року.

Фонд «Нові традиції» — некомерційна благодійна організація, яка підтримує різноманітні культурні, соціальні, медичні та освітні проекти. Окрім проекту «Заробітчани», Фонд надає  всебічну підтримку міжнародному кінофестивалю «Молодість». Детальніше про фонд на сторінці http://www.newtraditions.org.ua

Контакти:

Ольга Антонюк

Менеджер проекту «Заробітчани»

Тел.. 8 (044)592-05-33

e-mail: manager@zarobitchany.org

URL: http://www.zarobitchany.org

Адреса: 04070 м. Київ, вул. Почайнінська 4.

One Comment to “Створено першу загальноєвропейську «гарячу лінію» для українських заробітчан”

  1. Я вже чув про це. Потрібна річ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: